Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

10 powodów dlaczego Gdańsk jest lepszy niż inne miasta

Gdańsk to największe miasto w Trójmieście, które cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród turystów, mieszkańców, ale również i studentów z całej Polski. Nadmorskie miasto każdego roku przyjmuje w swoje gościnne progi setki tysięcy nowych osób. Wszyscy którzy tu przyjeżdżają są zachwyceni miastem oraz warunkami jakie tutaj panują no i oczywiście dostępem do Morza Bałtyckiego. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę dziesięciu powodów, dlaczego to właśnie Gdańsk jest najlepszym miastem w Polsce!
Najważniejszy argument to fakt, że Gdańsk leży nad morzem. To idealna baza wypadowa do wszystkich mniejszych miasteczek nadmorskich w Polsce, ale sam również może pochwalić się licznymi, pięknymi plażami. Turyści z całego kraju przyjeżdżają tutaj w wakacje, aby nacieszyć się morską bryzą i opalać w gorącym słońcu na plaży, a wieczorem popijać drinki z przyjaciółmi na gdańskiej starówce.
Gdańska starówka należy do jednych z najpiękniejszych w Polsce. Wysokie, staroniemieckie kamieniczki, wąskie uliczki i posągi Neptuna nadają jej niesamowitego uroku i klimatu. Całe stare miasto pełne jest klimatycznych kawiarni, restauracji, barów i pubów. Można usiąść w ogródku i delektować się wyjątkowością tego miasta – jedynego w swoim rodzaju.
Gdańsk to miasto w którym odbywa się wiele koncertów międzynarodowych gwiazd. Grał tam między innymi sam Justin Timberlake, na którego występ przyjechali ludzie z całej Polski i państw sąsiednich.
Gdańsk to idealna baza wypadowa do krajów skandynawskich, takich jak Szwecja, Dania i Norwegia. Prócz wielu korzystnych cenowo połączeń lotniczych, z Gdańska wypływa także wiele statków wycieczkowych i promów. Rejsy trwają zazwyczaj dobę, a pasażerowie mają zapewnione miejsce w kuszetkach do spania. To również doskonała przygoda, ponieważ na pokładzie odbywa się wiele imprez dla pasażerów. Otwarte są również restauracje, sklepy oraz puby i kasyna.
Gdańsk jest składową Trójmiasta. To połączenie miast do którego zaliczają się jeszcze Gdynia i Sopot. Miasta te połączone są ze sobą węzłem komunikacyjnym, tak zwaną szybką koleją miejską SKM. Dzięki temu wiele osób mieszkając w Sopocie, może dojechać stosunkowo szybko do Gdańska i odwrotnie. To niezwykła oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba stać w korkach o które w dużym mieście nie jest trudno.
Gdańsk jest niemal stolicą historii Drugiej Wojny Światowej w Polsce. To właśnie tam, od Westerplatte rozpoczęło się bombardowanie naszego kraju o które przez tyle lat walczyli Polacy. Wiele osób przyjeżdża tutaj właśnie po to, aby uczcić pamięć tych, którzy polegli, walcząc w imieniu ojczyzny.
Gdańsk to idealne miejsce dla osób, które cierpią na problemy z układem oddechowym. Zawarty w tamtejszych roślinach jod, powoli uwalnia się i pozwala takim osobom dużo lepiej i łatwiej oddychać. Wiele osób przyjeżdża tutaj dlatego z dziećmi, którym doskonale się tutaj wypoczywa. Organizowane są tutaj specjalne turnusy, ośrodki znajdują się w otoczeniu zieleni i pięknej, nadmorskiej przyrody.
W Gdańsku każdego lata odbywa się słynny Jarmark Dominikański, na który przyjeżdżają wystawcy nie tylko z Polski ale i krajów ościennych. Można kupić tam niezwykłe, ręczne wyroby, spróbować tradycyjnych Polskich potraw, a także obejrzeć niezwykłe pokazy, które przygotowały dla turystów władze miasta.
Gdańsk jest jednym ze starszych miast w Polsce. Losy historyczne działały raczej na jego niekorzyść, ponieważ przez długie lata wykluczony był w ogóle z granic naszego kraju. To właśnie z tamtych czasów zachowała się niezwykła architektura miasta, zwłaszcza Starówka, którą tak szczyci się Gdańsk. Znajduje się tam również Kościół Mariacki, do którego przyjeżdżają ludzie z całej Europy.
Jeśli byliście w Londynie na słynnym London Eye, Gdańsk z pewnością zachwyci Was swoją atrakcją. Od kilku lat na starówce znajduje się Gdańsk Eye, lokalny diabelski młyn, z którego szczytu rozpościera się widok na cała starówkę i miasto. To świetna atrakcja turystyczna, ale korzystają z niej także sami mieszkańcy miasta. Najbardziej zadowolone są oczywiście dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *