Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Bogata oferta kulturalna Trójmiasta

Są osoby, które twierdzą, że nad polskim morzem nie ma co robić, zwłaszcza kiedy pada deszcz, a nawet jeśli nie pada i dopisuje pogoda. Latem narzekamy na przepełnione plaże oraz restauracje, zima narzekamy na to, że za zimno i że za bardzo wieje. A to nie tak, bo przecież nie musimy jechać nad morze tylko po to, aby popluskać się w Bałtyku i zjeść świeżą rybę. Północ naszego kraju, zwłaszcza zaś rejon Trójmiasta, to bardzo bogata oferta kulturalna przygotowana na miarę każdego miłośnika sztuki. Ujście emocji znajdzie miłośnik tańca, opery, teatru dramatycznego czy też tak zwanej sztuki nowoczesnej. Aby przekonać się o tym jak wiele ma do zaoferowania swoim wszystkim turystom Trójmiasto, zapraszamy już teraz do prześledzenia jego oferty kulturalnej w postaci miejsc, które z pewnością warte są odwiedzenia.

Teatr Szekspirowski – założony w 2008 roku z inicjatywy Fundacji Theatrum Gedanese. Jego dyrektorem Jest Jerzy Limon. To, co jest w nim najbardziej innowacyjne i co nawiązuje w stu procentach do jego nazwy to otwierany w trzy minuty dach, dzięki któremu można oglądać spektakle przy świetle dziennym – zupełnie tak jak to miało miejsce w Teatrze Elżbietańskim, w czasach kiedy żył sam Wiliam Szekspir. W Teatrze tym można obejrzeć spektakle repertuarowe oraz wiele spektakli gościnnych z teatrów z całej Polski.

Teatr Muzyczny w Gdyni – to miejsce, które powinno przyciągnąć absolutnie wszystkich miłośników muzyki w rożnym wydaniu i w każdym wieku. Usłyszeć i zobaczyć w nim można operetki, musicale, śpiewane bajki dla dzieci, balet, koncerty muzyczne i wiele innych. Działa od 1958 roku i od tamtej pory odbyło się w nim ponad 330 premier różnych przedstawień. Każdy miłośnik muszki w każdym wydaniu powinien z pewnością odwiedzić to miejsce.

Teatr Wybrzeże w Gdańsku – zwany przez miejscowych „młynkiem do kawy” lub „akwarium”. Bardzo nowoczesny Teatr, który przykuwa nie tylko swoim nowoczesnym wyglądem ale także bardzo ambitnym repertuarem, które spełni wymagania nawet tych najbardziej wymagających widzów. Nastawiony na spektakle dramatyczne, ma mnóstwo propozycji swoich własnych – repertuarowych, gości także wiele innych teatrów z różnych zakątków Polski i całego świata.

Teatr w blokowisku – to wyjątkowa propozycja dla wszystkich tych, którzy poszukują w teatrze dramatycznym powiewu świeżości, współczesności i innego spojrzenia na sztukę. Założony w 2008 roku, działa repertuarowo w niedzielę pokazując spektakle dla dzieci, w poniedziałki spektakle dla dorosłych. Nazwa pochodzi od umiejscowienia – wśród gdańskich bloków na wielkim blokowisku. Miejsce, które z pewnością spodoba się w wszystkim młodym i gniewnym kochającym alternatywę.

Bałtycki Teatr Tańca – teatr, który został otwarty 1 marca 2010 roku w Gdańsku. W odpowiedzi na napływających do Gdańska młodych, zdolnych tancerzy, którzy mogliby zrobić tam coś ciekawego, teatr działa prężnie, swoje spektakle realizują tam reżyserzy z całego świata. Jest to nie lada gratka dla miłośników tańca – znaleźć się tam i obejrzeć chociażby jeden przepleniony niezwykłą ekspresją spektakl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *