Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Czy warto mieszkać nad morzem?

Mieszkanie nad morzem oprócz osobistych pobudek, na pewno gwarantuje lepsze zdrowie. Przede wszystkim nadmorskie środowisko redukuje stres, dodatkowo ludzie spacerujący wybrzeżem zaznają więcej uczucia spokoju i relaksu niż osoby spacerujące np. w parku. Według wielu ludzi Trójmiasto to prężna metropolia, gdzie można poznać ciekawych ludzi, mają miejsce ciekawe wydarzenia artystyczne. Poza tym Trójmiasto to okazja spotkania, a być może nawet poznania swoich idoli.

To w Trójmieście mieszkają Katarzyna Figura, Tomasz Makowiecki z Reni Jusie czy inni.

Mieszkanie nad morzem ma swoje uroki i warto mieszkać nad morzem. Można w każdej chwili iść pospacerować wzdłuż morza, wsłuchiwać się w szum fal, poczuć piasek pod stopami. Mieszkanie nad morzem to piękne i zachwycające widoki, to możliwość zaopatrzenia się w świeże ryby, a w sezonie możliwość poznania osób z każdej strony Polski, dlatego każdy wie jaka jest odpowiedź na pytanie czy warto mieszkać nad morzem. Spacer brzegiem morza to taka darmowa kuracja lecząca wszelkie stresy i warto mieszkać nad morzem. Ważny jest fakt, że morskie powietrze składa się z drobin morskiej wody, jodu, bromu, wapnia i magnezu. Nad morzem niemalże wszystkie miejscowości można odwiedzić na rowerze. To nad morzem odbywają się najlepsze, najgłośniejsze imprezy ściągające wszystkich. Mieszkanie nad morzem oferuje także kontakt z białą flotą małymi statkami pasażerskiej żeglugi przybrzeżnej i śródlądowej. Mieszkanie nad morzem to także możliwość udania się promem do krajów skandynawskich. Poza tym morze to świetne miejsce dla sportu począwszy od żużla poprzez rugby, futbol amerykański czy piłka nożna. Nie można zapomnieć o regatach.

Mieszkanie nad morzem oferuje możliwość oglądania cudownych zachodów słońca bez względu na porę roku, nie trzeba czekać na wakacje. Ponadto jod występuje nad Bałtykiem w dużo większych ilościach niż nad innymi morzami. Należy także uświadomić sobie niedogodności związane z mieszkaniem nad morzem, czyli ciągle wiejący wiatr, wszędzie nanoszący się piasek. Mieszkanie nad morzem to idealne miejsce dla osób dla których nadmiar muszelek w mieszkaniu nigdy nie jest nadmiarem.

Mieszkanie nad morzem to spacery brzegiem morza, podziwianie zachodów słońca. Nad morzem odbywa się więcej interesujących imprez kulturalnych(jak np. festiwal w Sopocie), to możliwość spotkania i poznania interesujących ludzi, dlatego warto mieszkać nad morzem. Poza tym mieszkanie nad morzem to możliwość korzystania z uroku plaż i morza, gdy brak jest na nich tłumów ludzi. To idealne miejsce dla osób uwielbiających polski Bałtyk i wodę w ogólności. Wdychanie morskiego powietrza to samo zdrowie. Mieszkanie nad morzem to spacery, uprawiane sportów(najdłuższa trasa rowerowa w Polsce), rybactwo, plażowanie, pływanie, podziwianie pięknych widoków, oddychanie jodem – czy warto mieszkać nad morzem? Warto! Dodatkowo miejscowości nadmorskie są coraz lepiej zagospodarowane i coraz częściej można podziwiać zadbane łąki, siłownie na wolnym powietrzu i oryginalne rzeźby co jest kolejnym argumentem, że warto mieszkać nad morzem. Miejscowości nadmorskie to miejsce atrakcyjne o każdej porze roku. Przykładowo jesienią i zimą na plaży odbywają się spotkania morsów, a w okresie wiosenno-letnim joga i zajęcia fitness.