Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Dlaczego warto mieszkać w Trójmieście?

Trójmiasto to wyjątkowe połączenie trzech nadmorskich miejscowości w Polsce. Gdynia, Gdańsk i Sopot zachwycają wszystkich swoimi urokami, zarówno architektonicznymi jak i przyrodniczymi. Bez wątpienia uroku dodaje również nadmorskie położenie i odpowiedni dla wszystkich klimat, pełen jodu, czyli zdrowia dla naszych płuc i całego organizmu. O tym dlaczego warto mieszkać w Trójmieście wiedzą wszyscy jego mieszkańcy. Jeśli planujecie przeprowadzkę do któregoś z trzech miast, koniecznie przeczytajcie o ich zaletach poniżej.
Położenie nad morzem
To największy plus Gdańska, Gdyni i Sopotu. Obecność morza wpływa przede wszystkim na jakość powietrza, którym oddychamy. Klimat nadmorski jest szczególnie korzystny dla dzieci jak i osób walczących z alergią i astmą. Doskonale odnajdą się tam również kobiety w ciąży, dla których zdrowe powietrze jest w tym okresie najważniejsze.
Nadmorskie położenie to również wiele atrakcji dla mieszkańców. Każdego dnia po pracy lub podczas weekendu można spakować koc i w 10-15 minut znaleźć się na plaży by korzystać z uroków gorącego słońca i chłodnej, przyjemnej dla ciała morskiej wody. Nie ma potrzeby organizowania wyjazdu nad morze kilka tygodni wcześniej ponieważ morska bryza jest na wyciągnięcie ręki. Tego mieszkańcom Trójmiasta zazdroszczą wszyscy miłośnicy morskiego klimatu, opalania i pływania. Wakacje nad morzem to ich codzienność, jednak nie wiele osób z tego korzysta. Codzienna obecność wody, może się podobno znudzić.
Atrakcje mogą być również w postaci sportów wodnych. Nad morzem można pływać motorówkami, a także próbować swoich umiejętności windsurferskich. W Trójmieście sporty wodne zdecydowanie biją na kolana wszystkie inne formy aktywności, ponieważ dostęp do wody jest bezpłatny.
Inne atrakcje
W Trójmieście co roku dzieje się bardzo wiele. Zaczynając od licznych festiwali muzycznych, poprzez filmowe, a także atrakcje kulturalne i sportowe. Odbywający się co roku Opener Festival, cieszy się wśród mieszkańców całego kraju ogromną popularnością. W lipcu Trójmiasto jest oblężone przez przyjezdnych, co również korzystnie wpływa na sektor turystyczny miast. Korzystają wówczas także restauracje, bary a także kluby do których latem przybywa najwięcej gości.
Trójmiasto to region turystyczny, dlatego wiele atrakcji przygotowano właśnie ze względu na przybywające tu osoby z innych miast. W Gdańsku warto odwiedzić kościół Mariacki oraz Starówkę, gdzie podziwiać można posągi Posejdona. Nie można również nie odwiedzić słynnego w naszej polskiej historii Westerplatte z którego broniono granic Polski podczas drugiej wojny światowej. W Gdyni koniecznie trzeba wybrać się do Oceanarium. Sopot słynny jest przede wszystkim dzięki molo, popularnie nazywanym Monciakiem.
Praca w Trójmieście
Ostatnimi czasy, według danych statystycznych, w Trójmieście mamy więcej miejsc pracy niż bezrobotnych. Oznacza to nic innego, jak to, że korzystnie jest przeprowadzić się do Trójmiasta i rozpocząć tutaj pracę. Również płaca jest na dużo wyższym poziomie niż w mniejszych miastach w Polsce. Pensja pracowników Trójmiasta jest na podobnym poziomie co w Poznaniu, Wrocławiu czy Olsztynie.
Edukacja w Trójmieście
Największe Uniwerytety znajdują się w Gdańsku. Studenci, którzy rozpoczynają swoja naukę na studiach, mogą wybrać wśród państwowych uczelni takie jak Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny i Politechnika Gdańska. Istnieje również wiele prywatnych uczelni na terenie  całego Trójmiasta, które cieszą się ogromną popularnością wśród studentów.
Koszt życia w Trójmieście
Zdecydowanie najdroższym z trzech miast nadmorskich jest Sopot. Tam również znajdują się najdroższe w Polsce mieszkania zarówno na sprzedaż jak i wynajem. Poziom życia jest także najwyższy i najdroższy. Najtaniej wychodzi jednak Gdynia, gdzie ceny mieszkań są porównywalne do tych w Gdańsku, jednak ceny innych usług czy produktów, potrzebnych mieszkańcom na co dzień są zdecydowanie niższe. Mimo wszystko, najwięcej osób na miasto to zamieszkania wybiera jednak Gdańsk, gdzie ceny są umiarkowane. Porównać je można do tych w miększych polskich miastach jak Wrocław, Kraków czy Poznań.
Transport
Pomiędzy każdym z trzech miast, mieszkańcy mogą poruszać się bardzo szybko dzięki SKM, czyli szybkiej kolei miejskiej. Ponadto, w każdym mieście istnieje dodatkowa komunikacja. W Sopocie są to tylko autobusy, ze względu na niewielki rozmiar miasta. W Gdyni można pojeździć autobusami, tramwajami, ale również jedynymi w Polsce trolejbusami, czyli napędzanymi dzięki energii elektrycznej autobusami. Mieszkańcy Gdańska maja do dyspozycji autobusy i tramwaje, które docierają do każdej dzielnicy miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *