Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Jaka praca w Trójmieście?

Trójmiasto jest określeniem obejmującym trzy połączone miasta: Gdańsk,Gdynię i Sopot. Ten ośrodek metropolitalny położony jest nad Zatoką Gdańską, a głównym ośrodkiem miejskim jest Gdańsk. 28 marca 2007 została podpisana Karta Trójmiasta, która oficjalnie mówi o potrzebie współpracy trzech miast, Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Dokument ten po raz pierwszy użył oficjalnie nazwę Trójmiasto, które wcześniej było pojęciem potocznym. Trójmiasto jest ze sobą połączone za pomocą sieci dróg kolei miejskiej.

W Trójmieście położony jest port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. W Trójmieście i najbliższych okolicach mają siedzibę 24 uczelnie na czele z Uniwersytetem Gdańskim. Wakacje w Trójmieście to pewność uczestniczenia w wielu ciekawych imprezach takich jak festiwale, koncerty, targi czy imprezy sportowe. Władze Trójmiasta dbają, aby turystom nie brakło okazji do ciekawej zabawy i organizują różnorakie trójmiejskie imprezy jak koncerty, całonocne imprezy na plaży, maratony filmowe.

Latem łatwiej o pracę w Trójmieście ze względu na duży ruch przyjeżdżających. Jest sporo ofert skierowanych do młodych osób, które chciałyby dorobić w okresie wakacyjnym. Praca w Trójmieście to praca na stoiskach z pamiątkami, praca w pubach, restauracjach czy obsłudze hoteli.

Praca w Trójmieście to możliwość połączenia zarobku ze zwiedzaniem miasta, z plażowaniem czy kąpielą w morzu po godzinach pracy. W okresie wakacji praca w Trójmieście to kilkadziesiąt ofert niemalże dla każdego. Zazwyczaj dotyczy to pracy wymagającej kontaktu z klientem. Pojawiają się również oferty z pracą stałą i stacjonarną dla chętnych do pozostania na dłużej w Trójmieście. Praca w Trójmieście to ofert dla osób umiejących obsługiwać kasę fiskalną. Często pojawiają się oferty pracy w administracji, a także do obsługi klienta jako doradca klienta, potrzebni są asystenci. Praca w Trójmieście w okresie wakacji może być życiową przygodą, może związać na dłużej z tą aglomeracją. Łatwo znaleźć pracę młodym ludziom z zapałem lub absolwentom kierunków takich jak pedagogika, prawo czy inne. Potrzebni są przede wszystkim specjaliści do obsługi klienta. Wiąże się to z typowo nadmorską i wakacyjną infrastrukturą jak restauracje, puby, fast foody, hotele, pensjonaty, sklepy. Wszędzie są potrzebni młodzi ludzie, którzy wspomogą interes w momencie największego ruchu. Praca typowo wakacyjna to oferty dla takich osób jak barman, kucharz, kelner, sprzedawca, pokojowa,hostessa, promotor i roznosiciel ulotek, ale także pracownik biura obsługi klienta ochroniarz. Są również oferty dla specjalistów jak instruktor np. fitness czy pływania, ratownika. Sporo ofert pracy w Trójmieście jest skierowanych do studentów. Praca w Trójmieście może dać chętnym do pracy nie tylko zarobek, ale także doświadczenie, znajomości i nowe możliwości. Poszukiwani są również specjaliści tacy jak masażysta, doradca do spraw nieruchomości, do obsługi biurowej czy do prac wykończeniowych. Oferty przedstawiają propozycje dla kurierów, roznosicieli ulotek, pracowników magazynu czy specjalistów do spraw sprzedaży.