Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Sopot – idealne miejsce na weekendowy wypad

Jednym z ulubionych miast na weekendowe wypady dla wszystkich mieszkańców Poznania, Warszawy i okolic bez wątpienia jest Sopot. Można od niego dojechać jedną z wielu dostępnych dróg, w tym autostradą. Z Warszawy to czas około czterech godzin drogi. Jeśli więc wyjdziemy w sobotę przed południem, mamy okazję spędzić w Sopocie przyjemny weekend.

Po co najczęściej wyjeżdżamy do Sopotu, czego oczekujemy od tego miasta i czy jest ono przyjazne turystom?

Zacznijmy od tego, że do Sopotu wyjeżdżamy przede wszystkim po to, aby odetchnąć świeżym powietrzem, morzem i zaznać trochę spokoju od wielkomiejskiego zgiełku chociażby Warszawy. I choć w Sopocie także ruch duży, mnóstwo ludzi i samochodów, to jednak tempo życia jakby na zmniejszonych obrotach. Poza tym – nic tak nie koi nerwów – nawet przy brzydkiej pogodzie, jak szum morskich fal, jak zapach morza czy możliwość odprężenia się w jednym z wielu SPA, przepysznych restauracji serwujących chyba wszystkie kuchnie świata czy jakiejś knajpce – przy kieliszku dobrego wina i w miłym towarzystwie.

Czego oczekują turyści Sopotu w zamian za to, że już zdecydują się do niego przyjechać? Patrząc na turystów z Warszawy chociażby, oprócz spokoju oczekują także dobrych warunków, w których będą mogli odpocząć. Wyjazd weekendowy, dwa dni w ciągu roku są w stanie spędzić tak, aby rzeczywiście odpocząć. Oczekują więc, że hotel w którym się zatrzymają będzie na naprawdę dobrym poziomie, do tego oczekują ciszy, prywatności i anonimowości, choć nie wszyscy się do tej grupy zaliczają.

Są też bowiem tacy turyści, którzy wyjeżdżają do Sopotu, zwłaszcza latem, żeby pójść w przysłowiowe tango. Bez skrupułów odwiedzają wszystkie kluby po drodze – trzeba przyznać, że Sopot przeżywa ich absolutne zatrzęsienie. Inni wyjeżdżają po to, żeby zrobić tam wielkie zakupy – w sezonie wyprzedażowym można tam naprawdę nieźle się obłowić w markowe ubrania, gdyż w Sopocie jak nigdzie indziej mnóstwo markowych sklepów z naprawdę świetnymi ubraniami.

Reasumując – Sopot to miasto, które przyciąga wszystkich, bez względu na to, jakie kto ma oczekiwania od tego miasta. Przyciąga zarówno tych, którzy mają mnóstwo pieniędzy, które chcą wydać na przykład na przenocowanie w czasie weekendu w jednym z najbardziej luksusowych hoteli, położonym tuż nad morzem Sheratonie. Przyciągają jednak również tych, którzy nie mają zbyt wiele pieniędzy i mogą przenocować w byle pensjonacie. Sopot to mekka klubowiczów, zwłaszcza latem – słynny Monciak rozbrzmiewa tysiącami dźwięków wydobywającymi się z setek klubów. Sopot przyciąga także tych, którzy uprawiają tak zwaną turystykę zakupową [lovestory.net.pl].

Cokolwiek przyciągnie nas do Sopotu, zawsze zostaniemy powitani przepięknymi plażami, słynnym molo i wspaniałym Morzem Bałtyckim, które zachwyca o każdej porze roku. Nie więc co czekać – jeśli chcemy odpocząć nad morzem – każdy termin jest dobry na to, by pooddychać świeżym powietrzem, zasmakować świeżych ryb i po prostu pobyć w innym, niezwykle fajnym miejscu. Jeśli chodzi o ceny – każdy znajdzie coś dla siebie. Bynajmniej nie można powiedzieć, że Sopot jest miastem wyłącznie dla tych najbogatszych ludzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *