Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Studia w Gdańsku

Dla wielu ludzi wybór uczelni, na którą się udadzą to jeden z najważniejszych wyborów w młodości. Oznacza to pierwszy krok w samodzielność, często oddalenie się od rodzinnego domu na wiele kilometrów oraz szansę na przyszłość, której nie chcą zmarnować. Co prawda w Polsce uczelni, które bierze się pod uwagę jest ograniczona ilość, ale i tak ich liczba jest na tyle duża, a poziom wydawać się może na tyle zbliżony, że wybór i tak pozostaje trudny. Niektórzy kierują się w nim miastem, w jakim się znajdują. Tym z pewnością polecić można studiowanie w Gdańsku. Miasto nie tylko posiada kilka dobrych ośrodków, ale może być też celem samo w sobie. Wszka niei trzeba długo szukać, żeby udowodnić, że jest to jedna z lepszych propozycji w kraju.

Kojarzy się przede wszystkim z morzem, ale jest to tylko jeden z jego atutów. Miasto jest kulturowo i gospodarczo bardzo rozwinięte. Młodzi ludzie potrzebują nie tylko warunków do nauki, ale także do spędziania wolnego czasu, a tych perła Trójmiasta potrafi dostaryczyć bez liku. Mnóstwo kin i teatrów pozwoli zaspokoić głód kultury, a niezliczone kluby i inne lokale rozrywkowe powinny zaspokoić każdego, kto ma ochotę na aktywne spędzenie wieczoru. Gdańsk wybiera nie tylko młodzież polska. Jest też bardzo popularny wśród studentów zagranicznych. Wśród nich najpopularniejszym zdaje się być Gdański Uniwersytet Medyczny, który od początku tego wieku realizuje program anglojęzycznych studiów medycznych. Spotkać można na nim ludzi z przeróżnych zakątków świata, którzy z radością wymieniają zalety tej uczelni jak i miejsca.

Zdaje się, sądząc po ich słowach, że Gdańsk to wspaniałe miejsce z wielu względów. Niektórzy wymieniają wśród nich ciepłe przyjęcie przez mieszkańców, współstudentów jak i samych pracowników, którego nie zaznali w innych miastach Polski. Poziom trzymają też same uczelnie. Wele z nich znajduje się w krajowych czołówkach, jeśli chodzi o poziom edukacji. Wystarczy wspomnieć takie ośrodki jak Uniwersytet Gdański, Politechnikę Gdańską, Akademię Muzyczną, Akademię Sztuk Pięknych, Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu, z tych państwowych, a na terenie miasta znaleźć można też kilka znaczących prywatnych.

Tak jak i liczne zabytki architektoniczne jak znany Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, czy Dwór Uphagenów. Spacery, te dzienne i wieczorne dostarczą każdemu ciekawych wrażeń wizualnych, klimatu niedostępnego w innych rejonach oraz pozwolą się odprężyć po natężonej nauce. Zycie studenckie w mieście kwitnie, w czym pomaga z pewnością narastająca liczba studentów oraz bliskość Bałtyku. Morze gwarantuje też świeże powietrza, którego tak często nie można znaleźć w największych ośrodkach miejskich znajdujących się wewnątrz kraju. Co roku Gdańsk odwiedzają i opuszczają studenci architektury, informatyki, matematyki, ekonomii i innych prestiżowych kierunków, żeby zasilić szeregi kadr największych firm lub otworzyć własne. Polacy odnajdują się tam doskonale, ciesząc się tym co znają, a obcokrajowcy radość czerpią z poznawania nowej kultury w najlepszym jej wydaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *