Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze autocasco? Oto kilka wskazówek!

Autocasco – w przeciwieństwie do OC – nie jest obowiązkowym ubezpieczeniem. Pomimo tego jest wiele powodów, dla których opłaca się nabyć taką polisę. Nie jest to mały wydatek, dlatego też warto bliżej przyjrzeć się poszczególnym ofertom.

 

Autocasco – pełne czy w wersji mini?

 

Podstawowa różnica pomiędzy pełnym a mini AC odnosi się do zakresu ochrony. Agentka ubezpieczeniowa Aneta Krzyża prowadząca w Gdańsku biuro PZU przypomina, że w przypadku autocasco w formule mini zakres ten jest bardzo okrojony. Na odszkodowanie można liczyć tylko w razie powstania szkody całkowitej jak kradzież lub całkowite zniszczenie pojazdu. Oczywiście w niektórych sytuacjach mini AC okazuje się w zupełności wystarczające – pod numerem telefonu 583047100 lub po wysłaniu maila na adres akrzyza@agentpzu.pl można uzyskać więcej informacji na ten temat. Co się natomiast tyczy pełnego autocasco, to są dwa podstawowe rodzaje takiej polisy, jakie proponuje praktycznie każda agencja ubezpieczeniowa. Gdańsk ma pod tym względem na tyle bogatą ofertę, że znalezienie wariantu adekwatnego do konkretnych potrzeb nie jest problemem. Pełne autocasco występuje jako ubezpieczenie od wszystkich ryzyk (All Risks) lub ryzyka nazwanych.

 

Autocasco – udział własny w szkodzie

 

Kwestie związane z udziałem własnym w szkodzie to kolejna ważna sprawa, jaką w rozmowie z kierowcą powinna poruszyć wybrana przez niego agencja ubezpieczeniowa. Gdańsk to doskonały przykład miasta, gdzie właściciele pojazdów mechanicznych mają wybór między polisą z udziałem własnym a bez udziału własnego. W przypadku wariantu bez udziału własnego ubezpieczyciel w całości przejmuje finansową odpowiedzialność za szkodę, ale składka jest wtedy wyższa. Z ubezpieczeniem z udziałem własnym jest na odwrót, a wysokość składki zależy od wielkości wkładu własnego klienta w likwidację szkody. Oczywiście trzeba również zasięgnąć informacji dotyczących sposobu likwidacji oraz części używanych do naprawy – chodzi o to, czy są to zamienniki, czy oryginalne komponenty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *