Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Co trzeba zobaczyć podczas pobytu w Sopocie?

Sopot znany jest w Polsce przede wszystkim jako jedno z najdroższych miast w kraju. Poza tym, funkcjonuje także jako jedno z najpiękniejszych miast, które cieszy się ogromna popularnością wśród turystów jak i okolicznych mieszkańców. W Sopocie są najlepsze imprezy, a także najpiękniejsze plaże. Korzystać można tutaj także z niezwykłych kurortów wypoczynkowych, uzdrowisk i SPA, które zmieniają co roku swoją ofertę w taki sposób, aby być bliżej klienta i spełnić jego największe oczekiwania. Będąc w Sopocie koniecznie trzeba odwiedzić kilka miejsc, które nierozerwalnie się z tym miastem kojarzą i są jego symbolem.

Monciak

To najsłynniejsze molo w Polsce znajduje się właśnie w Sopocie. Wykorzystywane jest nie tylko w celach turystycznych, ponieważ na molo można wejść tylko po uiszczeniu opłaty, ale jest również tłem dla wielu produkcji filmowych, sesji zdjęciowych i innych kulturalnych przedsięwzięć. Cieszy się ogromną popularnością wśród turystów, a znajduje się tuz obok najpiękniejszej sopockiej plaży i słynnego Grand Hotel.

Sopocka Plaża

Jest jedną z najpiękniejszych plaż w Polsce. Szeroka i piaszczysta co roku przyciąga miliony turystów. Bezpieczeństwa pilnuje kilkunastu ratowników WOPR, dzięki czemu można się tutaj czuć naprawdę bezpiecznie. Dodatkowo sąsiedztwo knajpek i lokali gastronomicznych wokół pozwala zrobić sobie krótką przerwę obiadową podczas plażowania, by następnie wrócić na plażę i ponownie rozkoszować się doskonałą, słoneczną pogodą. Polecana jest zarówno dla rodzin z dziećmi, grup przyjaciół, osób starszych czy szkolnych wycieczek. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Można ochłodzić się w czystym morzu podczas gorącej pogody i żaru lejącego się z nieba.

Hipodrom

Posiadający niemal stuletnią tradycję sopocki hipodrom to miejsce, które staje się coraz bardziej popularne zarówno w mieście jak i na mapie całego kraju. Odbywają się tutaj międzynarodowe wyścigi i zawody konne, na które zjeżdża się śmietanka fanatyków jazdy konnej z całego świata. Prowadzone są tutaj także lekcje nauki jazdy konnej i oswajania się z tymi zwierzętami dla osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę z jeździectwem.

Opera Leśna

To sopocka scena na której rozgrywają się jedne z większych i popularniejszych festiwali w kraju. Słynny Sopot Festival jest wydarzeniem relacjonowanym w telewizji publicznej i tym, które cieszy się popularnością nawet za granicą. Występują na nim zarówno gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak i te światowego formatu. Wszystko ma miejsce zawsze latem, kiedy otoczenie lasu tworzy tutaj niesamowitą atmosferę, a ciepłe powietrze sprzyja wieczornemu wyjściu z domu na wyjątkowy event.

Ulica Obrońców Westerplatte

To jedna z piękniejszych ulic miasta Sopot, ciesząca się ogromną popularnością wśród turystów i mieszkańców. Wspaniała architektura okalająca ulicę sprawia, że możemy poczuć się jak w innym wieku, a spacer tędy zawsze jest przyjemny dla wrażliwych na estetykę koneserów piękna. To obowiązkowy punkt wycieczki podczas pobytu w Sopocie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *