Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Jesienny spacer po plaży

Jeśli ktoś twierdzi, że nad polskie orze warto się wybierać jedynie latem, to zdecydowanie jest w błędzie. Od jakiegoś czasu da się bowiem zauważyć, że duże zatrzęsienie nadmorskie miasta przezywają także jesienią, która ze względu na stabilną pogodę, słońce oraz wysokie temperatury stała się naturalnym przedłużeniem okresu wakacyjnego. Mało tego – wielu turystów zauważa, że to jesienią można liczyć nad morzem na więcej dni ze słońcem i piękną pogodą. Może więc warto zmienić przyzwyczajenia? My podamy Wam kilka powodów, dla których warto wybrać się nad morze właśnie jesienią.

Niższe ceny – ceny kwater, hoteli, pensjonatów i wszystkich innych przybytków, w których możemy odpocząć po podróży lub przenocować spadają zazwyczaj o około jedną trzecią. To bardzo dużo. Nagle może się okazać, że będzie nas stać na spędzenie kilku dni w sopockim Sheratonie – tuż nad samym morzem. Ceny spadają także w restauracjach, knajpkach, barach czy klubach. Jednym słowem – można się najeść do woli nie wydając wcale tak dużo pieniędzy.

Mniejszy tłok – po wakacjach plaże rzeczywiście mogą odetchnąć od tabunów turystów, którzy w lipcu i sierpniu toczą prawdziwe batalie niemal o każde ziarenko piasku na plaży. Jesienią tego problemu po prostu nie ma. Oczywiście nie można powiedzieć, że są zupełnie puste, ale faktem jest, że więcej na nich spacerujących niż odgrodzonych parawanami turystów smażących się na słońcu.

Więcej jodu – to właśnie jesień nad morzem ma najbardziej prozdrowotny wpływ na nasz organizm. Nie tylko możemy wyciszyć się wsłuchując się w regularny szum fal smaganych jesiennym wiatrem. Warz z wiatrem możemy dostarczyć sobie potężną dawkę jodu i świeżego powietrza, która skutecznie nas zrelaksuje i korzystnie wpłynie na samopoczucie.

Możliwość spędzenia miłych chwil w jednym z przybytków kulturalnych – Trójmiasto słynie z tego, że jest takim północnym zagłębiem bardzo dobrych teatrów. Na każdym kroku można znaleźć miejsce, gdzie serwowana jest sztuka w najlepszym wydaniu. Aby wybrać coś dla siebie, wystarczy prześledzić repertuary największych Teatrów Trójmiasta. Ostrzegamy jednak – wybór będzie bardzo trudny!

Wyprzedaże – to z kolei prawdziwa gratka dla wszystkich poszukujących markowych ubrań w niskich cenach. Właśnie w Trójmieście, po zakończeniu tak zwanego sezonu, kiedy restauracje, plaża, hotele i pensjonaty pustoszeją, swoje zapasy wyprzedają także sklepy. Nic więc dziwnego, że można upolować wtedy naprawdę doskonałe okazje. Można wyjechać do Trójmiasta z jednym plecakiem ,a wrócić z całą walizką ubrań – markowych i w dobrej cenie.

Reasumując – Trójmiasto, to miejsce, które warto odwiedzić niezależnie od pory roku. W każdym miesiącu ma do zaoferowania coś wspaniałego, coś co pozwoli zapomnieć, odpocząć, zrelaksować się. Jeśli uwielbiają Państwo od czasu do czasu porzucić wszystko i udać się gdzieś na weekend, to Trójmiasto z bogatą infrastrukturą hotelową, gastronomiczną i kulturalną oraz przepięknym morem i plażami jest na to doskonałym pomysłem. Przekonajcie się o tym już dziś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *