Jak sprawić, by podróżowanie latem było przyjemniejsze? Jaki środek transportu na wakacje sprawdzi się najlepiej?

0
543

Lato to czas wakacji i czas wypoczynku. Jednak choć zawsze z takim utęsknieniem czekamy na lato, potem okazuje się, że temperatury są naprawdę wysokie i aż trudno jest wytrzymać bez marudzenia. O ile jeszcze spędzanie czasu na plaży i w morzu jest przyjemne, tak zdecydowanie mniej przyjemne jest podróżowanie w wybrane miejsce. Na szczęście można sprawić, by podróżowanie było przyjemniejsze. Czas poznać sposób na to. Tutaj pojawia się też pytanie: jaki środek transportu na wakacje sprawdzi się najlepiej?

Jak sprawić, by podróżowanie było przyjemniejsze, gdy temperatura jest bardzo wysoka?

Zasadniczo nie ma jednego skutecznego sposobu, bo wszystko zależy od tego jaki środek transportu wybierzecie. Zacznijmy może od tego, że na pewno podróżowanie autokarem nie jest najbardziej wygodne, szczególnie, gdy macie spędzić w nim kilka godzin, a jeszcze poważniej sytuacja wygląda, gdy podróż ma trwać choćby dobę. W teorii w autokarach jest klimatyzacja, ale wiecie jak to bywa. Albo jest niesprawna, albo kierowca oszczędza, albo głównie ma nawiew puszczony w swojej kabinie. Swoją drogą zbyt duża moc klimatyzacji nie zawsze jest dobra. W końcu nie wiecie czy klimatyzacja została odgrzybiona i taka podróż może zakończyć się przeziębieniem, szczególnie w przypadku dzieci. Można też wybrać pociąg, ale ten środek transportu cieszy się latem dużą popularnością i może się okazać, że tłum będzie duży, a przez to komfort podróży znacząco się zmniejszy.

A może wakacje samolotem, a może przyczepą?

Oczywiście można wybrać się na wakacje samolotem. Gorzej jeżeli boicie się latać. Ale z drugiej strony szybko dotrzecie w wybrane miejsce. Jednak sama podróż może nie być taka komfortowa, szczególnie, gdy wybierzecie tanie linie, bo wiadomo, że w klasie ekonomicznej siedzenia znajdują się blisko siebie i na wygodę nie ma co liczyć. Kolejnym środkiem transportu jest samochód. Jeżeli macie SUV, to podróż może być komfortowa, tym bardziej, gdy macie nowoczesną klimatyzację. Na uwagę zasługuje też caravaning. Podróżowanie kamperem jest nie tylko coraz popularniejsze, ale też komfortowe. Swoją droga warto zastanowić się czy przypadkiem zakup używanego kampera nie jest dobrą inwestycją, w końcu model używany można zakupić za 30 tysięcy. A zimą wystarczy tylko zakupić pokrowiec na przyczepę kempingową i nie trzeba nawet trzymać kampera w garażu.

Samolot czy kamper? Co wybrać?

Przedstawiliśmy Wam różne środki transportu oraz wady i zalety danego rozwiązania. Niewątpliwie, gdyby to były zawody, to do rundy finałowej przeszedłby kamper oraz samolot. Kamperem warto podróżować wtedy, gdy lubicie sporo zwiedzać i sami dyktować warunki, jak ma wyglądać Wasza podróż. Możecie zwiedzać nie tylko większe miasta, ale też możecie pojechać do małych miejscowości, gdzie poznacie lokalną kuchnie czy zakupicie lokalne jedzenie. Swoją drogą nie musicie wydawać na hotel, bo w kamperze można spać i jest to wygodne. Oczywiście na tym zalety się nie kończą, bo warto też docenić fakt, że posiłki możecie także przygotować w kamperze. A jeżeli macie w nim prysznic, to dodatkowo nie musicie zatrzymywać się na punktach z dostępem do prysznica. Samolotem warto podróżować wtedy, gdy chcecie szybko dojechać z punktu A do puntu B. Nawet dalekie odległości można pokonać w kilka godzin i dotrzeć do miejsca docelowego. To świetny wybór dla lubiących wczasy polegające na leżeniu na plaży i pluskaniu się w morzu czy oceanie.

A co z ekologią?

Wiadomo, że aspekt ekologiczny także ma znaczenie. I choć samochody także odpowiadają za zanieczyszczenie powietrza, to jednak podróżowanie samolotem zdecydowanie bardziej przyczynia się do ocieplenia klimatu czy zatruwania powietrza. Przynajmniej w tym aspekcie nie ma problemów z wyborem.

Winner is…

Oczywiście najlepszym wyborem wydaje się podróżowanie kamperem. Jest tanie, bardziej ekologiczne niż samolotem i przede wszystkim wygodne. Do tego kampera można chronić przed nagrzewaniem się. Tutaj warto sprawdzić ofertę pokrowców na przyczepy kempingowe. Gdy zwiedzacie możecie umieścić pokrowiec na kamperze i gotowe. Do tego, aby zwiększyć jeszcze bardziej komfort podróżowania zadbajcie o odpowiednie wyposażenie i tak w kamperze powinien znaleźć się prysznic, toaleta, małą zmywarka oraz kuchenka. Ważne są też meble, które powinny być funkcjonalne. Nie może jeszcze zabraknąć rozkładanego stołu i łóżek piętrowych bądź kanapy rozkładanej.