Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Komunikacja miejska w Trójmieście

Trójmiasto to połączenie trzech dużych, nadmorskich miejscowości – Gdańska, Gdyni i Sopotu. Dzięki ich bliskiemu położeniu, władze miast bardzo chciały, aby transport między nimi był jak najbardziej korzystny dla wszystkich mieszkańców. Wiele osób mieszkając w Gdańsku, pracuje na przykład w Sopocie. Tak również kwestie mieszkaniowe rozwiązują studenci, których z roku na rok przybywa coraz więcej nad polskie morze. Znaleziono kilka rozwiązań tego problemu.
SKM – Szybka Kolej Miejska
Władze Sopotu, Gdyni i Gdańska rozwiązały problem mieszkańców z poruszaniem się pomiędzy miastami bardzo szybko. Powstała szybka kolej miejska, która kursuje właśnie na trasie między tymi trzema miastami. Bardzo łatwo można więc przemieszczać się na jej trasie. Pociągi SKM jeżdżą co kilka minut, co znacznie usprawniło komunikację również w samych miastach. Zmniejszyły się korki, ponieważ ludzie są szybko wskoczyć do szybkiej kolei miejskiej i być w domu w 15 minut niże jechać samochodem i stać w korku 40 minut. Różnica jest ogromna, a i komfort jazdy bardzo się poprawił.
Transport w Sopocie
W Sopocie po mieście można poruszać się jedynie autobusami, jednak jest to najmniejsze miasto Trójmiasta, więc nie sprawia to mieszkańcom żadnego problemu. Bardzo chętnie korzystają oni z tego środka transportu, nie narzekając na korki, które w mniejszym mieście nie są aż tak uciążliwym problemem jak na przykład w Gdańsku.
Transport w Gdyni
Gdynia to jedyne miasto w Polsce, gdzie można przemieszczać się trolejbusem. To nic innego jak autobus, jednak napędzany energię elektryczną, stąd właśnie połączenie z liniami energetycznymi, takimi jak w tramwajach. Dodatkowo funkcjonują także klasyczne autobusy oraz tramwaje, dlatego mieszkańcy mają doskonale przystosowany transport do ich miasta.
Transport w Gdańsku
Gdańszczanie poruszają się po swoim mieście autobusami oraz tramwajami. Rozbudowane linie docierają do wielu odległych miejsc w mieście, dlatego nie ma żadnego problemu z dostaniem się nawet na ulicę położoną przy granicy miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *