Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Aquapark Sopot

W Trójmieście turystycznych atrakcji nie brakuje. Jednym z miejsc, gdzie można miło spędzić czas, jest z pewnością Aquapark Sopot. Ośrodek oferuje szeroką i wielobarwną paletę wodnej rozrywki. Kompleks basenowy, zjeżdżalnie, restauracje, spa, kręgle – to wszystko w jednym budynku.

Wodny sport i rozrywka

Aquapark Sopot to doskonałe miejsce dla miłośników pływania. W ośrodku znajduje się 5 rodzajów basenów. W centrum basenu rekreacyjnego znajdują się: parasol, bicze wodne, sztuczny prąd rzeczny, leżanki do hydromasażu i grota z wodospadem. Baseny dla najmłodszych wyposażone zostały w przykuwające uwagę dziecka elementy: armatki wodne, zwierzęta tryskające wodą, zjeżdżalnie, gejzery. Masz ochotę poćwiczyć crawla lub zapisać się na lekcję pływania sportowego? Zapraszamy na basen parapływacki – trzytorowy, o długości 25 m i głębokości 140 cm.

W ośrodku można popływać również na zewnątrz. Obsługa aquaparku udostępnia całoroczny i sezonowy basen zewnętrzny. Ten pierwszy jest połączony z urzekającym, nastrojowo oświetlonym basenem rekreacyjnym. Drugi dysponuje trzytorową, ośmiometrową zjeżdżalnią oraz kolorową konstrukcją do zabaw interaktywnych.

Niezapomniane chwile rozkoszy w SPA

Ruch to zdrowie, ale warto też zadbać o swój wygląd i ogólne samopoczucie. Mniej ruchliwym turystom Aquapark Sopot poleca bogato wyposażoną część spa. W niej:

  • tepidarium (pomieszczenie o niskiej wilgotności powietrza),

  • serial bath (z aplikacją błota),

  • laconium (sauna parowa, pomaga oczyścić organizm z toksyn),

  • sauna nordic (na tarasie, gwarantuje zbawienne dla ciała połączenie temperatur wysokich i niższych),

  • sauna finnish (tradycyjna fińska),

  • aroma sauna (terapeutyczne działanie olejków zapachowych),

  • biosauna (doskonała dla nadciśnieniowców),

  • steam bath (sauna parowa),

  • caldarium (regeneracja i oczyszczenie).

Aquapark Sopot w swojej ofercie ma mnóstwo zabiegów relaksujących: masaż klasyczny pełny i częściowy, modelujący, woskiem świecy, ciepłymi kamieniami, wellness, jogurtowy, masaż stóp. Oferta strefy urody obejmuje aromatyczny zabieg na ciało, ceremonia blasku świecy, żurawinowy zabieg odmładzająco-ujędrniający, aromatyczny peeling całego ciała, masaż szkocki, odżywczy aromatycznym masłem shea i modelujący. I wiele, wiele innych.

Po pływaniu – jedzenie i kręgle!

Znakomitym dodatkiem do kąpieli i wodnych zabiegów będą kręgle. W strefie Aquapark Sopot Bowling można przyjemnie i aktywnie spędzić czas za niewielkie pieniądze. Sześć profesjonalnych torów, bilard i część barowa. W piątkowe i sobotnie wieczory ceny tutaj są jednymi z najniższych w okolicy. To może być również niesztampowe miejsce na osiemnastkową imprezę. Kręgle i bilard, dobre jedzenie i trunki – niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Bardzo istotnym miejscem w Aquapark Sopot jest Pick&Roll – klub i restauracja w jednym. To nowoczesny, dwupoziomowy, klimatyzowany klub o niezwykłym klimacie. Wewnątrz profesjonalny sprzęt audio, romantyczne oświetlenie, 18 telewizorów LCD, 5 projektorów multimedialnych.

Kompleks basenowy i część SPA niedawno zostały oddane do użytku po gruntownym remoncie.