Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Morze zawsze pięknie – niezależnie od pogody

Pogoda – od jej stanu bardzo często uzależniamy nasze plany wakacyjne czy też weekendowe. Niezwykle często się na nią skarżymy narzekamy – tak jakbyśmy mieli na nią jakikolwiek wpływ. Niestety nie mamy i powinniśmy się z tym pogodzić, zwłaszcza mieszkając w Polsce choć stwierdzić trzeba, że mieszkańcy chociażby Londynu mają znacznie gorzej. Optymistycznie można więc powiedzieć, że można jeździć wszędzie – mówimy o Polsce – niezależnie od pogody. No chyba, że planujemy wędrówki po wysokich górach – tam lepiej jednak unikać intensywnych opadów deszczu śniegu czy dużego wiatru. Wszystkie inne miejsca – jak najbardziej dozwolone.

My, wszystkim spragnionym chociażby tylko weekendowego odpoczynku serdecznie polecamy Trójmiasto. Trójmiasto, czyli jedno wielkie miasto składające się z Gdańska, Gdyni i Sopotu lub na weekend – jedno z nich. Co takiego tam zobaczymy czego nie zobaczymy nigdzie indziej? W jaki sposób tam odpoczniemy i w końcu ile będziemy potrzebować na taki dwudniowy wypad pieniędzy? O tym wszystkim poczytacie na naszym portalu.

Po pierwsze – aby dotrzeć do Trójmiasta możemy wybrać kilka środków transportu – samochód – chyba ten najpopularniejszy, pociąg, autobus rejsowy lub samolot. Infrastruktura miasta jest niezwykle dobrze rozwinięta i bez problemu można się dostać w te rejony Bałtyku właściwie z każdego innego zakątka naszego kraju.

Jeśli już dotrzemy w rejony Trójmiasta musimy zdecydować, na jaki wypoczynek, właściwie w którym z nich pozwalają nam fundusze. Najdrożej będzie z pewnością w Sopocie, w Gdańsku nieco taniej, najtaniej w Gdyni. Wszystko przez to, że Sopot stał się od jakiegoś czasu mekką, bardzo luksusowym kurortem , do którego przybywają wszyscy, którzy pieniędzy liczyć nie muszą, a mogą wydawać je w bardzo drogich hotelach, restauracjach, pubach czy sklepach. Nie można jednak powiedzieć, że w Sopocie nie można znaleźć taniego miejsca do zatrzymania się. Zwłaszcza poza tak zwanym sezonem ceny spadają nawet o kilkadziesiąt procent.

Aby odpocząć w Trójmieście, należy przygotować się na różne warianty odpoczynku. Możemy oddać się na przykład całonocnemu szaleństwu w klubach. Jeśli taka forma turystyki najbardziej nas interesuje, to z cała pewnością Sopot spełni nasze najskrytsze oczekiwania. Mnóstwo modnych klubów, w których można spotkać popularnych celebrytów a nawet gwiazdy polskiego i zagranicznego formatu. Podobnie jest, jeśli chcemy pobuszować po dobrych restauracjach i zaszczyć nasze podniebienie pysznościami. Sopot i Gdańsk są do tego najlepsze. Wszystkim polecamy pyszny obiad w restauracji na molo w Sopocie.

Kulturalnie także możemy się rozwijać. Latem w Sopocie oraz Gdańsku działa wiele scen – tak zwanych atelier. Mnóstwo tak zwanych letnich scen otwierają popularne teatry chociażby z Warszawy, wśród nich chociażby Imka Tomasza Karolaka. W Gdańsku nie można zaś nie odwiedzić Opery Bałtyckiej albo nowo otwartego, przepięknego Teatru Szekspirowskiego. Jak więc widać – każdy znajdzie tam coś dla siebie. A jeśli ktoś w ogóle nie chce wydawać żadnych pieniędzy, może się wybrać do Trójmiasta po prostu na spacer po przepięknej gdańskiej starówce i sopockim molo. To także niezwykle odpręża i relaksuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *