Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Na studia do Gdańska

Trójmiasto to interesujący i ważny region w północnej części naszego kraju. A jednym z jego elementów składowych jest miasto Gdańsk. Dawniej wolne miasto będące świadkiem początku drugiej wojny światowej, w końcu to tutaj znajduje się półwysep Westerplatte, na którym padły pierwsze wystrzały, jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym oraz akademickim. Tutaj jest sporo uczelni do wyboru, ceny mieszkać dosyć przystępne, a w wolnych chwilach również jest co w mieście robić.

Zacznijmy może od oferty edukacyjnej Gdańska. Najbardziej charakterystyczną, ale nie jedyną uczelnią w tym mieście jest Uniwersytet Gdański. Szkoła ta powstała w roku 1970 w wyniku połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. Jest to uczelnia mająca bogatą ofertę dydaktyczną, do wyboru mamy aż 26 kierunków i 106 specjalizacji. Na uczelni tej studiuje około 30 tysięcy osób. Studiować możemy na wydziałach: Filologicznym, wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, Chemicznym, Ekonomicznym, wydziale Nauk Społecznych, Zarządzania, Prawa i Administracji, Oceanografii i Geografii i paru innych.

Inną znaną uczelnią Gdańską jest Uniwersytet Medyczny. Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów medycznych w kraju. Na nim możemy studiować fizjoterapię, farmację, kosmetologię, dietetykę, a także medycynę w trybie wieczorowym, odpłatnie. Jest to w Polsce nowość.

Kolejna godna uwagi to techniczna uczelnia Politechnika Gdańska. Ta założona w 1904 roku uczelnia jest jedną z najstarszych uczelni w kraju. Uczelnia ta oferuje naukę na 9 wydziałach na studiach pierwszego i drugiego stopnia. A więc odpowiednio tytuły inżyniera i magistra. Wśród wydziałów uczelni znajdziemy Wydział Architektury, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Wydział Elektroniki i Automatyki, Wydział Chemiczny, Wydział Mechaniczny, Wydział Zarządzania i Ekonomii oraz parę innych wydziałów. Dodatkowo uczelnia posiada rozbudowany kampus rozciągający się na terenie 6,4 ha. Na uczelni tej dokonano także znaczących odkryć. Jednym z nich było CyberOko. Jest to rozwiązanie służące do diagnostyki i terapii osób, które znajdują się w stanie śpiączki i pozostają w nim przez dłuższy czas. Inny ciekawy wynalazek to opatrunki na trudno gojące się rany. Z wyglądu przypomina on gąbkę lub hydrożel. Jak sama nazwa wskazuje ma być stosowany na trudno gojące się rany. Również te zainfekowane gronkowcem złocistym. A to nie jest pełna lista dokonać tej uczelni.

Gdańsk oferuje jeszcze inne uczelnie. Generalnie jeśli chodzi o kierunki studiów i same uczelnie to w Gdańsku jest spory wybór. Uczelnie dysponują bazą noclegową i to rozbudowaną. Student pochodzący z innego miasta z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Ceny za wynajem stancji w Gdańsku są niższe niż w Sopocie i Warszawie.

Atrakcji w Trójmieście i samym Gdańsku nie brakuje. Pełno tutaj różnorakich miejsc do spędzania czasu wolnego, zabytkowych bram i innych budowli, czego przykładem jest Fontanna Neptuna, piękne nadmorskie położenie, mnogość imprez i wydarzeń kulturalnych, a przede wszystkim mnogość pubów, klubów i innych tego rodzaju atrakcji. Jest gdzie spędzać czas wolny w Gdańsku.

Studia w Gdańsku to dobry pomysł. Zwłaszcza, że jest to miasto z rozwiniętą kulturą oraz gospodarką. Tak więc po skończeniu studiów nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem interesującej nas pracy. Studia w Gdańsku będziemy wspominali mile.

1 KOMENTARZ

  1. Przyjechałam do Gdańska na studia, dokładnie na Uniwersytet Gdański, moim zdaniem uczelnia warta uwagi. Wartościowe wykłady, kadra również bardzo wykwalifikowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *