Na studia do Gdańska

1
657

Trójmiasto to interesujący i ważny region w północnej części naszego kraju. A jednym z jego elementów składowych jest miasto Gdańsk. Dawniej wolne miasto będące świadkiem początku drugiej wojny światowej, w końcu to tutaj znajduje się półwysep Westerplatte, na którym padły pierwsze wystrzały, jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym oraz akademickim. Tutaj jest sporo uczelni do wyboru, ceny mieszkać dosyć przystępne, a w wolnych chwilach również jest co w mieście robić.

Zacznijmy może od oferty edukacyjnej Gdańska. Najbardziej charakterystyczną, ale nie jedyną uczelnią w tym mieście jest Uniwersytet Gdański. Szkoła ta powstała w roku 1970 w wyniku połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku. Jest to uczelnia mająca bogatą ofertę dydaktyczną, do wyboru mamy aż 26 kierunków i 106 specjalizacji. Na uczelni tej studiuje około 30 tysięcy osób. Studiować możemy na wydziałach: Filologicznym, wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki, Chemicznym, Ekonomicznym, wydziale Nauk Społecznych, Zarządzania, Prawa i Administracji, Oceanografii i Geografii i paru innych.

Inną znaną uczelnią Gdańską jest Uniwersytet Medyczny. Jest to jeden z najlepszych uniwersytetów medycznych w kraju. Na nim możemy studiować fizjoterapię, farmację, kosmetologię, dietetykę, a także medycynę w trybie wieczorowym, odpłatnie. Jest to w Polsce nowość.

Kolejna godna uwagi to techniczna uczelnia Politechnika Gdańska. Ta założona w 1904 roku uczelnia jest jedną z najstarszych uczelni w kraju. Uczelnia ta oferuje naukę na 9 wydziałach na studiach pierwszego i drugiego stopnia. A więc odpowiednio tytuły inżyniera i magistra. Wśród wydziałów uczelni znajdziemy Wydział Architektury, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, Wydział Elektroniki i Automatyki, Wydział Chemiczny, Wydział Mechaniczny, Wydział Zarządzania i Ekonomii oraz parę innych wydziałów. Dodatkowo uczelnia posiada rozbudowany kampus rozciągający się na terenie 6,4 ha. Na uczelni tej dokonano także znaczących odkryć. Jednym z nich było CyberOko. Jest to rozwiązanie służące do diagnostyki i terapii osób, które znajdują się w stanie śpiączki i pozostają w nim przez dłuższy czas. Inny ciekawy wynalazek to opatrunki na trudno gojące się rany. Z wyglądu przypomina on gąbkę lub hydrożel. Jak sama nazwa wskazuje ma być stosowany na trudno gojące się rany. Również te zainfekowane gronkowcem złocistym. A to nie jest pełna lista dokonać tej uczelni.

Gdańsk oferuje jeszcze inne uczelnie. Generalnie jeśli chodzi o kierunki studiów i same uczelnie to w Gdańsku jest spory wybór. Uczelnie dysponują bazą noclegową i to rozbudowaną. Student pochodzący z innego miasta z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie. Ceny za wynajem stancji w Gdańsku są niższe niż w Sopocie i Warszawie.

Atrakcji w Trójmieście i samym Gdańsku nie brakuje. Pełno tutaj różnorakich miejsc do spędzania czasu wolnego, zabytkowych bram i innych budowli, czego przykładem jest Fontanna Neptuna, piękne nadmorskie położenie, mnogość imprez i wydarzeń kulturalnych, a przede wszystkim mnogość pubów, klubów i innych tego rodzaju atrakcji. Jest gdzie spędzać czas wolny w Gdańsku.

Studia w Gdańsku to dobry pomysł. Zwłaszcza, że jest to miasto z rozwiniętą kulturą oraz gospodarką. Tak więc po skończeniu studiów nie powinniśmy mieć trudności ze znalezieniem interesującej nas pracy. Studia w Gdańsku będziemy wspominali mile.

1 KOMENTARZ

  1. Przyjechałam do Gdańska na studia, dokładnie na Uniwersytet Gdański, moim zdaniem uczelnia warta uwagi. Wartościowe wykłady, kadra również bardzo wykwalifikowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here