Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Piękne domki w Sopocie

Sopot to miejscowość wypoczynkowa położona w północnej Polsce nad Zatoką Gdańską, pomiędzy Gdańskiem i Gdynią, z którymi tworzy Trójmiasto. Sopot oferuje bardzo bogatą bazę noclegową, w skład której wchodzą kwatery, pokoje, hotele, hostele, domki w Sopocie i inne. Sopot jest głównie kojarzony z organizowanym od 1961 roku w Operze Leśnej konkursem piosenki Sopot Festival. Słynne drewniane molo zostało zaopatrzone w nowoczesną marinę.

Miasto posiada najdłuższe w Europie molo o drewnianej konstrukcji. Sopot jest określany mianem kurortu nadmorskiego i jest miastem uzdrowiskowym. Na bazę noclegową Sopotu składają się 3 hotele pięciogwiazdkowe – Sofitel Grand, Sheraton Sopot oraz Rezydent, następnie 2 czterogwiazdkowe – Haffner i Bayjonn, a także trzygwiazdkowe jak Europa, Opera, Villa Baltica oraz domki w Sopocie. W centrum miasta powstały liczne hotele, restauracje czy ośrodki SPA.

Domki w Sopocie to ogromny wybór możliwości noclegu z różnymi udogodnieniami. Oferta domki w Sopocie obejmuje domki letniskowe z wyżywieniem jak i bez wyżywienia. Zazwyczaj domki w Sopocie udostępniają komplet wypoczynkowy(stolik i krzesła), ogólnodostępne łazienki. Domki w Sopocie są zazwyczaj murowane, w pełni wyposażone. Wyposażenie obejmuje łazienkę zwykle z prysznicem czasem dodatkowo sauna, lodówkę, kuchenkę, komplet naczyń i sztućców, czajnik, mikrofalówkę, a nawet ekspres do kawy, pościel, stolik kawowy, telewizor. Sypialnia posiada dwa pojedyncze łóżka z możliwością ich łączenia. Przy domku mogą znajdować się altana, grill, meble ogrodowe, taras, huśtawki, place do zabaw dla dzieci, parking. Domki zlokalizowane są blisko morza i centrum(1 km) jednocześnie.

Sopot jest miejscowością modną już niezmiennie od lat(określana jest letnią stolicą Polski), chętnie odwiedzaną przez turystów, oferującą piękne widoki, ciekawą rozrywkę i w pełni wyposażone, pełne udogodnień noclegi.

Domki w Sopocie oferują swoim gościom bliskość morza, pełne wyposażenie umożliwiające spokojny wypoczynek bez zmartwień o podstawowe potrzeby. Dodatkowo na wyposażeniu takich domków często znajdują się np. wypożyczalnia kajaków czy wypożyczalnia rowerów. Standardem jest obecność w domkach TV i dostęp do Wi-Fi. Istnieje także miejsce na ognisko oraz możliwość grillowania. Domki w Sopocie są zlokalizowane blisko morza w otoczeniu zieleni, co pozwala na relaks i zapomnienie od codzienności. Domki oferują komfortowe noclegi blisko morza i centrum jednocześnie. Dodatkowo blisko jest położony aquapark. Udostępniane s a również miejsca caravaningowe.

Domek taki zwyczajowo składa się z sypialni, salonu, łazienki oraz malowniczego tarasu z meblami ogrodowymi gotowymi do użycia. Blisko jest do kolejki SKM, która pozwala zwiedzić nie tylko Sopot, ale również Gdynię i Gdańsk. Domki umieszczone są blisko szerokiej i piaszczystej plaży.

Przy zainteresowaniu i wynajmie domków należy pamiętać o opłacie uzdrowiskowej, liczonej także za dobę. Warto także zorientować się co do cen w sezonie i poza nim(jest taniej).