Poznaj ceny w Trójmieście

0
1019

Wszyscy wiedzą,że ceny w Trójmieście kształtują się na jednym z wyższych poziomów w całej Polsce. Zdarzają się jednakże akcje w soboty i niedziele „Weekend za pół ceny„, co daje możliwość niemalże darmowej reklamy dla lokali i rozsmakowania się dla osób biorących udział w akcji. W Trójmieście oferowane są przeróżne zniżki i akcje oferujące kilku dziesięcioprocentowe zniżki.

Przykładowo Neocardin oferuje zniżki -50% na jedzenie, a z rabatu można korzystać w prawie 80 restauracjach. Kwatery w Trójmieście można już rezerwować od 20 zł za nocleg, apartamenty dostępne od ponad 200zł w górę za nocleg. Ceny w Trójmieście za nocleg są również zależne od okresu, w którym chcemy przyjechać, najdrożej jest w sezonie( 01.07 do 31.08).

Z kolei rynek mieszkaniowy Trójmiasta oferuje skrajności- od mieszkań tanich(np. gdańskie osiedla mieszkaniowe z wielkiej płyty) po prestiżowe lokalizacje, gdzie ceny są windowane w górę(np. Sopot czy Orłowa w Gdyni). Najdroższe miejsca w Gdańsku to Stare Miasto rzecz jasna w szczególności w dobrze utrzymanych zabytkowych kamienicach. Niestety należy być świadomym faktu, że Gdańsk, Gdynia, Sopot to jedne z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast w Polsce. W tych miastach każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego też ceny w Trójmieście nie należą do najniższych. Powoduje to, że para spędzająca urlop w Trójmieście za spędzony tu tydzień zapłaci około 2 tysięcy złotych. Warto uwzględnić przejazdy po Gdańsku oraz między Sopotem a Gdynią. Gdańsk oferuje bilet normalny na linie zwykłe za 3 złote, z kolei bilet nocny to wydatek 4 złotych. Za bilet dobowy na wszystkie linie trzeba liczyć 12 złotych. Należy pamiętać, że posiłki w Trójmieście wyniosą od 40-50 złotych za osobę za obiad. Natomiast za kawę w modnej kawiarni można zapłacić nawet 16 złotych, najtańsza jest kawa w automacie lub wybór kawy w pakiecie np. ze śniadaniem. W Gdyni duży świderek(lód) to koszt 7 złotych, gofr suchy to 3,50 złotego, Molo sopockie to koszt 7,5 zł za bilet normalny i 4 złote za ulgowy. Za wstęp na imprezę w weekend, jeśli chodzi o ceny w Trójmieście trzeba liczyć 15-20 złotych. Szybka Kolej Miejska z Gdańska do Gdyni to koszt 6 złotych bez żadnej ulgi

W Gdańsku istnieje spora baza noclegowa z dużą rozpiętością cen. Najdroższa lokalizacja w Trójmieście to Sopot, od lat się to nie zmienia i stanowi najdroższe miasto pod względem cen mieszkań. Luksusowy pięciogwiazdkowy Hilton to koszt od 400 do 800 zł za noc w dwuosobowym pokoju w zależności od jego rodzaju. Hotele 2- i 3-gwiazdkowe w Gdańsku to cena 200-300 złotych za wynajęcie „dwójki”. Należy pamiętać o atrakcjach Trójmiasta, gdzie wymagane są bilety wstępu. Zoo w Gdańsku Oliwie to wstęp normalny: 25 złotych, ulgowy: 15 złotych w3 dniach od 01.07 do 31.08. Warto także udać się na Westerplatte, gdzie rejs statkiem pirackim to koszt 30 złotych za bilet normalny i 20 złotych za bilet ulgowy. Z kolei twierdza Wisłoujście to koszt wstępu12 złotych za bilet normalny i 7 złotych za bilet ulgowy. Natomiast przejażdżka 55-metrowym kołem widokowym to koszt 25 złotych, więc ceny w Trójmieście nie są takie złe.