Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Gdańsk – idealne miasto dla studentów

Po maturze, wiele osób staje przed ogromnym dylematem. Które miasto wybrać i prawdopodobnie związać z nim swoją prywatną i zawodową przyszłość? Na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi, a Gdańsk wybierany jest przez maturzystów coraz częściej. Dla wielu z nich głównym argumentem jest położenie nad morzem, dla innych znów znajomi, którzy już tutaj studiują i są bardzo zadowoleni. Dlaczego więc warto wybrać Gdańsk?
Uniwersytet Gdański
Jeden z lepszych uniwersytetów w Polsce każdego roku przyjmuje licznie nowych studentów w swoje szeregi. Można studiować tutaj bardzo wiele kierunków zarówno humanistycznych, socjologicznych jak i ścisłych. Absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego nie mogą narzekać na brak miejsc pracy, a przy tym atrakcji związanych z życiem uczelnianym, których jest naprawdę bardzo wiele.
Gdański Uniwersytet Medyczny
To jeden z kilku, ale plasujący się w czołówce najlepszych uczelni medycznych w kraju. Jako pierwszy wprowadził również możliwość studiowania medycyny wieczorowo, za opłatą jak na studiach zaocznych. Dodatkowo, można tutaj także studiować farmację, fizjoterapię, dietetykę, kosmetologię i inne kierunki związane ze zdrowiem człowieka.
Politechnika Gdańska
Również znajdująca się na liście najlepszych uczelni ścisłych w Polsce, Politechnika może pochwalić się wieloma sukcesami swoich studentów i absolwentów. Na każdym kroku słyszy się o kolejnych niesamowitych odkryciach, których dokonali. To główny powód dla którego warto wybrać Gdańsk jako swoje studenckie miasto.
Studenckie imprezy
Trójmiasto to najbardziej imprezowy region Polski. Przyjeżdżają tutaj studenci z całego kraju chcąc przez weekend poczuć imprezowy klimat najlepszych miejsc w Gdańsku. To miasto nigdy nie śpi, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, gdzie imprezy odbywają się nawet na plaży. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji w takiej uczestniczyć, wybierając na swoje studenckie miasto Gdańsk, możecie doświadczać tego co weekend.
Tanie mieszkania do wynajęcia
Spośród trzech miast Trójmiasta, Gdańsk może pochwalić się najlepsza ofertą dla studentów na rynku nieruchomości. Najdroższe mieszkania do wynajęcia znajdują się oczywiście w Sopocie. W gdańsku, wynajmując trzypokojowe mieszkanie ze znajomymi, zapłacicie tyle ile za kawalerkę w Sopocie czy w Warszawie. To zdecydowanie również argument dla rodziców, którzy mimo wszystko, chcieliby nie wydać od razu wszystkich odłożonych na studia dziecka pieniędzy.  Można również tanio wynająć pokój w akademiku lub na stancji. Studenci korzystają z wielu opcji znajdywania mieszkania, jednak najczęściej robią to dzięki poczcie pantoflowej i studiującym już w Gdańsku starszym kolegom i koleżankom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *