Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Rola ośrodka trójmiejskiego

W ostatnich latach znaczenie Trójmiasta na mapie Polski zdecydowanie wzrosło, także za sprawą bardzo słusznych inwestycji infrastrukturalnych. Gdański port lotniczy, najbardziej wysunięty na północ obiekt tego typu w Polsce, jest bardzo nowoczesny i atrakcyjny dla podróżników komercyjnych jak i biznesmenów czy przedsiębiorców. Liczne połączenia lotnicze ze Skandynawią, Danią, Wielką Brytanią i innymi europejskimi krajami północy i centrum, pozwalają całemu Trójmiastu na zdobycie globalnego zainteresowania swoimi produktami, także kulturalnymi, sportowymi i gospodarczymi.
Transport w Trójmieście, za sprawą racjonalnie przygotowanej siatce komunikacyjnej i nowoczesnych rozwiązań, jak Obwodnica Trójmiejska o przepustowości autostrady, a także liczne trasy szybkiego ruchu, połączenia kolejowe i autobusowe – gwarantują aglomeracji trójmiejskiej regularny napływ turystów. Tym bardziej, że jest to największy ośrodek tego typu nad polskim morzem i z tego tytułu przyciąga największą grupę turystów spośród wszystkich nadmorskich miejscowości. To gwarantuje ogromne przychody miastom partnerskim i pozwalają drobnej przedsiębiorczości czy lokalnym rzemieślnikom na przyciągnięcie uwagi potencjalnych nabywców. Turystyczne znaczenie Trójmiasta rośnie także dzięki bardzo dobrze i sprawnie zarządzanej kulturze oraz sportowi, które wykorzystywane są jako główny wabik gości międzynarodowych i krajowych.
Festiwale muzyczne, teatralne konkursy, rozliczne spotkania z autorami najpoczytniejszych książek czy debaty polityczne oraz gospodarcze – tego typu wydarzeń w rocznym kalendarzu imprez trójmiejskich nigdy nie brakuje. Miasta pochwalić mogą się także bardzo ciekawymi i popularnymi w skali całej Europy koncertami plenerowymi, z których trójmiejski Open’er przyciąga dziesiątki tysięcy miłośników nowoczesnego grania. Festiwal trwa nawet do czterech dni i odbywa się na płycie lotniska, co pozwala na stworzenie idealnych wręcz warunków do obcowania z gwiazdami muzyki światowej.
Gdyby nie doskonała infrastruktura zdolna do przyjęcia i odpowiedniego ulokowania tysięcy przyjezdnych ze wszystkich stron świata, impreza nigdy nie urosła by do rangi, jaką ma obecnie. W trójmiejskim repertuarze kulturalnym nie brakuje jednak także wydarzeń związanych chociażby z operą, orkiestrą czy baletem albo jazzowymi improwizacjami. Liczba klubów i sal koncertowych, które w Trójmieście zapraszają niemal codziennie na innych twórców grających na żywo, pozwala bardzo ciekawie i aktywnie spędzić w tej aglomeracji praktycznie każdą noc.
Za żywiołowe i kreatywne rozwiązania w sferze nocnych imprez odpowiadają w dużej mierze młodzi mieszkańcy trójmiasta, z których ogromna część studiuje na rozlicznych zlokalizowanych w Gdańsku, Sopocie i Gdyni uniwersytetach czy politechnikach. Spora liczba studenckich organizacji i imprez w każdym mieście jest w stanie przełożyć się na konkurencyjność oferty rozrywkowej czy rozpoznawalność miasta w mediach społecznościowych i globalnej świadomości. Dzięki temu miasto może pochwalić się bardzo kolorowymi i różnorakimi inicjatywami, które dodatkowo sprzyjają przyciąganiu kapitału i turystów do siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *