Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Zatoka Sztuki – ulubione miejsce w Sopocie

Z pewnością każdy w Polsce choć raz słyszał o słynnej sopockiej Zatoce Sztuki. To miejsce niesamowite, pełne wyjątkowej atmosfery, kultury i charyzmy, gdzie każdy poczuje się jak w Kalifornii. Wyjątkowa lokalizacja wprost na sopockiej plaży sprawia, że każdy event organizowany w tym miejscu zapada w pamięć do końca życia. Mają tutaj miejsce koncerty gwiazd muzyki zarówno polskiej jak i światowej, wystawy, imprezy, a także śluby i imprezy okolicznościowe. To ulubione miejsce gwiazd i celebrytów z Polski, którzy będąc w Sopocie nie wyobrażają sobie nie odwiedzić Zatoki Sztuki, która zawsze czeka na nich z otwartymi ramionami.

Fundacja Multidyscyplinarne Centrum Kulturalno-Artystyczne

Założyciele Zatoki Sztuki powołali do życia fundację, która zajmuje się prezentowaniem sztuki szeroko pojętej. Jak sami piszą na swojej stronie internetowej, fundacja “powstała z przekonania, że w każdym człowieku tkwią pokłady twórcze, a możliwość ekspresji poprzez różne rodzaje sztuki jest jednym z ważniejszych praw ludzkiej egzystencji. Odkąd człowiek stał się istotą społeczną twórczość jego jest najważniejszym, a często jedynym świadectwem kultury w której żył.
Fundacja nasza zajmuje się  nie tylko promowaniem ale i przypomnieniem jak ważną częścią życia jest tworzenie. Sztuka jest subtelnym i jednocześnie mocnym  sposobem na łamanie stereotypów, barier międzykulturowych czy społecznych. Stała się głosem, środkiem przekazu w którym zawrzeć można oczekiwania, nadzieje, radości czy w końcu frustracje.
Fundacja nasza promuje młodych artystów, debiutantów, ułatwia kontakt z profesjonalnymi artystami, organizuje warsztaty dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych, istotnym elementem  jej działalności jest  program rezydencyjny dla osób z całego świata”. Nic nie odda słów, które wypowiadają z myślą o młodych artystach i którym dają szanse za istnienie w tym wielkim świecie.

Rezydencje

Zatoka Sztuki to także miejsce w którym można odpocząć i zostać przez kilka dni, delektując się cudownym widokiem z okna. Stworzono tutaj przestrzeń idealna dla miłośników minimalizmu i lubujących się w skandynawskiej estetyce koneserów designu. Połączenie delikatnych kolorów z nowoczesnymi rozwiązaniami sprawia, że każdy poczuje się tutaj jak na rajskiej wyspie, a przypomnijmy – Zatoka Sztuki znajduje się w północnej Polsce. Wyjątkowe rozwiązania, które zaproponowano spotkały się z uznaniem wielu osób, które uwielbiają tutaj wracać zarówno po to, by odpocząć, ale również by nacieszyć swoje oko kulturą i sztuką, której tutaj nie mało.

Beach Bar

To miejsce z którego Zatoka Sztuki słynie i bardzo się nim chwali. Nic w tym dziwnego, to jedyne takie miejsce w Polsce, które zachęca bielą, czystością i niesamowitą atmosferą. W Beach Barze można nie tylko odpocząć na stylowych leżakach, ale również zażyć kąpieli w jacuzzi i spróbować niesamowitych drinków i koktajli proponowanych przez najlepszych barmanów w mieście. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji spędzić tutaj chociaż godziny w swoim życiu, musicie koniecznie naprawić swój błąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *