Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Co trzeba zobaczyć podczas pobytu w Gdyni?

Gdynia to miasto, które wraz z Gdańskiem i Sopotem tworzy tzw. Trójmiasto. Zachwyca nie tylko cudownymi plażami i widokiem na Morze Bałtyckie, ale przede wszystkim urokliwym krajobrazem i pięknymi ulicami miasta. Turyści znajdą tutaj spokój i harmonię. Z pewnością będą mogli odpocząć zarówno latem jak i zimą.

Muzeum Miasta Gdyni

To niesamowite, że Gdynia jeszcze dziewięćdziesiąt lat temu była wioską rybacką, a teraz stała się bardzo dobrze prosperującym, nowoczesnym miastem. By przybliżyć sobie historię jej przekształcania się i szybkiego rozwoju, wszystkim poleca się odwiedziny w Muzeum Miasta Gdyni, które prezentuje stare makiety miasta, historyczne zdjęcia i pamiątki. Przewodnik opowie również wiele ciekawostek związanych z miastem, które kryje w sobie wiele niesamowitych historii wartych poznania i zapamiętania na zawsze.

Szlak Modernizmu w Gdyni

To najciekawszy spacer na który można się wybrać, oczywiście z przewodnikiem. Opowie on o najciekawszych budynkach Gdyni, które pochodzą właśnie z okresu modernizmu. Warto przyjrzeć się architekturze, która wyraźnie nawiązuje do okalającego miasto morza. Okrągłe budynki np. to synonim fal Bałtyku.

Plac Kaszubki

Z uwagi na to, że Gdynia znajduje się na Kaszubach, najczęściej można natknąć się tutaj właśnie na takie elementy. Pięknym fragmentem placu jest pomnik Antoniego Abrahamana, który był słynnym, gdyńskim działaczem społecznym. Warto również zapytać przewodnika o słynną ławeczkę Kaszubów z tajemniczą starszą parą siedzącą na niej i wyraźnie zaintrygowana otoczeniem. Przewodnik z pewnością opowie wówczas tkliwą historię tych dwojga, która łapie za serce nie jedną osobę.
Dworzec Gdynia Główna

To wyjątkowe miejsce, ponieważ zostało odrestaurowane w 2012 roku. Zabytkowy Dworzec Gdyni zachwyca mozaikami na podłodze jak i suficie i każdy podróżujący z pewnością zwróci uwagę na wyjątkowość tego miejsca wśród innych dworców w Polsce.

Gdynia Infobox

Tutaj znajdziecie wszystkie niezbędne informacje, których potrzebujecie aby zobaczyć w Gdyni naprawdę wszystko co godne uwagi. Pracownicy zaopatrzą was w ciekawe ulotki, mapy obiektów do zwiedzania, a także – jeśli takowe będą dostępne – w zniżki dla turystów. Można również wjechać windą na samą górę i z oszklonego budynku podziwiać niesamowity widok na Gdynię, lub też pobawić się z dziećmi w specjalnie wydzielonej strefie dla juniorów.

Akwarium w Gdyni

To wyjątkowe miejsce, jedno z niewielu takich w Polsce. Można obejrzeć ciekawe okazy fauny u flory Bałtyku, a także dowiedzieć się nieco więcej o jego ekosystemie. Wśród niesamowitych osobników wodnych, największą atrakcją jest z pewnością olbrzymia ośmiornica, która bawi się – klockami! Ciekawe będą dla nas także pireny, płaszczki czy elektryczne węgorze. Najnowsza możliwość dla turystów to zwiedzanie akwarium dzięki autoprzewodnikowi, który opowie o każdym okazie i roślinie, przy której zrobimy sobie krótki przystanek. To obowiązkowy punkt wycieczki, zwłaszcza jeśli podróżują z wami dzieci, choć nie tylko. Dorośli również doskonale się tutaj bawią, podziwiając świat podwodnej, nieznanej nam przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *