Ogromne korki w Trójmieście

0
755

Korek drogowy polega na czasowym zatrzymaniu znacznym spowolnieniu ruchu, które są spowodowane przez awarię, wypadek lub nawet nadmierny ruch drogowy. Korki tego typu najczęściej spotykane są w dużych miastach czy aglomeracjach. Typowe są korki w Trójmieście.

Korki, czyli zablokowane ulice są irytujące i zabierają nam czas przeznaczony na zaplanowane już działania. Trójmiasto także ma problemy z korkami, dlatego też pojawiło się kilka pomysłów jak odkorkować drogi w Trójmieście.

Pierwszy pomysł dotyczy budowy nowych dróg w korki w Trójmieście. Planowane obwodnice mają odciążyć ruch i zminimalizować korki w Trójmieście. Kolejny pomysł dotyczący zakorkowanych ulic to rozwój nowych technologii mających upłynnić ruch na ulicach jak np. system TRISTAR w Gdańsku. Następna koncepcja dotyczy rozbudowy publicznego transportu. Gdy kierowcy przesiądą się z auta do autobusu będzie mniej aut na drogach. Jest również pomysł na tworzenie Park i Jedź, gdzie przy pętlach autobusowych czy tramwajowych tworzy się parkingi na 100-200 aut. Wtedy kierowca dojeżdża do takiego punktu, parkuje i przesiada się na transport publiczny, co umożliwia jazdę dalej. Inny pomysł to rozbudowa ścieżek rowerowych. Według niektórych to proste: więcej ścieżek rowerowych to więcej rowerzystów i mniej aut na drodze. Ostatni kontrowersyjny pomysł polega na tworzeniu ekostref, czyli starsze, emitujące najwięcej spalin samochody miałyby zakaz wjazdu do centrum miasta.

Wszyscy są świadomi faktu, że stanie w korkach to nic przyjemnego. Stanie na światłach i poruszanie się z prędkością kilku kilometrów na godzinę może denerwować. Dlatego też warto skorzystać z serwisów, gdzie polecane są najszybsze i najkrótsze trasy przejazdu. Witryny tego typu na bieżąco podają informacje, gdzie korki w Trójmieście są i jak je ominąć oraz jak długo jeszcze potrwają. Wymiana informacji o natężeniu ruchu drogowego następuje również za pomocą radia amatorskiego CB. Dodatkowo istnieją w internecie poradniki mające pomóc w omijaniu utrudnień na drogach Trójmiasta. Podawane są informacje na temat remontów dróg, utrudnień w ruchu, miejsc, które często się korkują.

Wiadomo miasta w południe i rano są zazwyczaj zakorkowane, ale korki w Trójmieście można ominąć wystarczy skorzystać z mapy on-line, która wskazuje, gdzie są korki w Trójmieście, informuje o średniej prędkości z jaką poruszają się pojazdy czy nawet prognozuje dalszy rozwój wypadków. Warto skorzystać i sprawdzić, gdzie aktualnie są zatory oraz jak ominąć newralgiczne drogi.

Przed wyjazdem do Trójmiasta należałoby zdobyć niezbędnik, który pomoże nie tracić godzin na korki w Trójmieście. W przypadku Trójmiasta zdarza się nawet tak, że obwodnica jak i drogi dojazdowe są zablokowane. Zawsze trzeba wcześniej się zorientować co do objazdów i remontów ulic.

Warto wiedzieć, ze korki to jedna z najbardziej stresujących sytuacji zarówno dla kierującego jak i pasażera. Pojawił się także pomysł aby na wszelkiego rodzaju imprezy i powrót z nich odbywał się za pomocą transportu publicznego co zmniejszy korki w Trójmieście w takiej sytuacji.