Co warto wiedzieć o tuszach i tonerach do drukarek?

0
994

Tonery i tusze są niezbędne do działania każdej drukarki. Ich odpowiedni dobór pozwoli nie tylko zadrukować ich użytkownikom więcej stron, ale również zapewni optymalne działanie urządzenia. Co warto wiedzieć o tuszach i tonerach do drukarek? Sprawdźmy.

Jaki tusz wybrać? – oryginał czy zamiennik

Nie jest tajemnicą, że gdy używamy drukarki w pracy biurowej tusz kończy się bardzo szybko. Powoduje to, że jego wymiany są częste, a my zastanawiamy się, czy nie mamy możliwości wygenerowania w tej kwestii dodatkowych oszczędności. Wtedy bardzo często sięgamy po zamienniki, które nie są dedykowane określonemu modelowi drukarki, ale mają za to niższą cenę. Czy ulegać pokusie i decydować się na tańszy zamiennik?

Zanim podejmie się ostateczną decyzję w kwestii – toner oryginalny, czy jego zamiennik – warto podejść do wyboru obiektywnie. Najlepszym sposobem na jego dokonanie będzie sprawdzenie składu tuszu lub tonera i jego porównanie z tonerami oryginalnymi. Jeśli skład jest praktycznie identyczny, to może okazać się dobrym pomysłem wypróbowanie zamiennika. Pamiętajmy jednak, że korzystając z tego rodzaju tuszy uniemożliwiamy sobie skorzystanie z gwarancji producenta drukarki, co – w przypadku awarii – może kosztować nas znacznie więcej, niż wygenerowane dzięki zamiennikom oszczędności.

Oszczędzanie bez zamienników

Mamy możliwość również zaoszczędzenia pieniędzy poprzez zwiększenie efektywności pracy drukarki. Jeśli pracujemy w biurze i drukujemy głównie dokumenty w wersji czarno-białej, to zamiast tuszu kolorowego zainwestujemy w czarno-biały. Są one nieco tańsze od wersji kolorowych, co w dłuższej perspektywie pozwoli nam nieco oszczędzić. W większości przypadków będzie to lepsze rozwiązanie niż zakup zamiennika.

Innym sposobem na oszczędność jest zastanowienie się nad samymi opcjami drukowania. Czy rzeczywiście potrzebujemy drukować w maksymalnej dostępnej jakości? Jeśli nie, zrezygnujmy z niej na rzecz wydruków w nieco niższej jakości. Pozwoli nam to przedłużyć czas korzystania z tego samego tonera.

Zawsze ze sprawdzonych źródeł

Niektórzy producenci nie przyjmą urządzenia do naprawy w ramach reklamacji, jeśli do drukowania używaliśmy innych niż zalecone przez producenta tusze. Jeśli masz wątpliwości, jak jest w przypadku Twojej drukarki, koniecznie zajrzyj do karty gwarancyjnej urządzenia, zanim zdecydujesz się na zastosowanie zamiennika.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem zamiennika poczytaj również artykuły specjalistów (znajdziesz je w sieci) na temat tonerów i ich zamienników do określonych typów drukarek. Jest ich całe mnóstwo. Niektóre będą sprawdzać się lepiej, inne gorzej, dlatego przed decyzją o zakupie zapoznaj się z opiniami na temat określonego produktu.

Nie daj się również skusić na podejrzanie niskie oferty sprzedaży tuszów. Może się okazać, że są to tonery ponownie napełniane, czyli takie, które zostały już wcześniej zużyte. Przed zakupem sprawdź, czy tusz ma certyfikaty, które gwarantują jego dobrą jakość. Pamiętaj, aby nie kupować tuszy z niesprawdzonych źródeł.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi tuszmarkt.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here