Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Trójmiasto – zdumiewający zakątek

Trzy ciekawe miasta – Gdańsk, Gdynia i Sopot tworzą razem twór o nazwie Trójmiasto. Znajduje się on nad Morzem Bałtyckim co ma znaczenie. Chodzi tutaj zarówno o atrakcje widokowe, jak również port. Trójmiasto jest dobrze skomunikowane zresztą Polski, a nawet ze światem. Możemy tam dopłynąć od strony morza i jednocześnie wypłynąć stamtąd, jechać tamtędy możemy bardzo szybkim pociągiem Pendolino. Możemy tam nawet dolecieć samolotem.

Trójmiasto, dziś kwitnący ośrodek kultury, nauki, gospodarki, zachwycający swoim pięknem i przyciągającym co roku całe rzesze turystów był świadkiem wielu wydarzeń dziejowych. To tam znajduje się półwysep Westerplatte, skąpany niegdyś we krwi. Na jego terenie znajdziemy liczne budowle upamiętniające te wydarzenie, początek tego globalnego konfliktu rozpoczętego przez Nazistowskie Niemcy.

W okresie PRL-u również tutaj miały miejsce ważne wydarzenia. To tutaj w stoczni gdańskiej narodziła się „Solidarność”. W stoczni miały miejsce protesty i zamieszki. W Gdańsku jest nawet port lotniczy im. Lecha Wałęsy. Jest nawet Pomnik Poległych Stoczniowców 1970.

Ale oprócz świadectw burzliwych dziejów na terenie Trójmiasta znajdują się jeszcze inne obiekty. Na terenie całego obszaru jest wiele pięknych zabytków, rzadkiej architektury, nierzadko wręcz wyrafinowanej. Do tego nadmorskie położenie. Sama okolica w pobliżu morza jest piękna, a jeśli weźmiemy do tego bulwar oraz liczne lokale nad morzem i samo morze, to uzyskujemy wspaniały krajobraz.

Liczne muzea, które zachwycają swoim pięknem. Co jest szczególnie odczuwane podczas dni muzeów. Darmowy lub za symboliczną opłatą wstęp to prawie pięćdziesięciu muzeów na terenie Trójmiasta. Atrakcji tam nie brakuje.

Prężne uczelnie przyciągają firmy z całego świata. Rozwijają się również usługi związane z transportem morskim i turystycznym. W stoczni Gdańskiej kotwiczą okręty z całego świata, można je tam również naprawiać. Niekiedy na jej obszarze możemy dostrzec wiele interesujących okrętów. Oto Trójmiasto w skrócie – region, który może zachwycić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *