Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Weekend z dzieckiem w Gdańsku

Gdańsk jako największe nadmorskie miasto, cieszy się ogromną popularnością wśród turystów z całej Polski. Wiele osób wybiera właśnie stolicę województwa pomorskiego, aby obejrzeć tamtejszy krajobraz przez krótki weekend. Zazwyczaj są to rodziny z dziećmi, a dzieci – jak wiadomo – samym zwiedzaniem będą zwyczajnie znudzone. Warto więc zaplanować cały pobyt tak, aby zarówno rodzice jak i dziecko byli zadowoleni z całej wycieczki.
Gdańskie Zoo
Najlepszą wycieczką dla dziecka będzie oczywiście wypad do Zoo. W Gdańsku ogród zoologiczny cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Swój dom znalazło w nim wiele dzikich gatunków zwierząt, które są bardzo dobrze pielęgnowane przez tamtejszych pracowników. To świetna wycieczka edukacyjna, która pozwoli dziecku na żywo zobaczyć niektóre gatunki zwierząt, które do tej pory widziało jedynie na kartkach książek.
Gdańsk Eye
To wielki młyn, karuzela, która pozwala obejrzeć niemal całe miasto z góry. Doskonała atrakcja turystyczna dla całej rodziny. Dzieci będą zachwycone możliwością przejechania się niesamowitą karuzelą, zaś rodzice z będą mogli oddać się przyjemności oglądania z góry niesamowitych widoków.
Obiad na starówce
Atrakcji dla dzieci nie może być jednak za dużo, ponieważ rodzice zanudziliby się na śmierć. Rodzice także powinni móc odpocząć i oddać się błogiemu lenistwu. Okazja ku temu będzie oczywiście na starówce, gdzie w spokoju, całą rodziną będziecie mogli usiąść i zjeść porządny posiłek. W otoczeniu pięknych kamieniczek oraz pilnującego Neptuna, będziecie mogli oddać się tej chwili i zrobić sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcia.
Spacer po plaży
Zwieńczeniem Waszego weekendu może być rodzinny spacer po plaży. Możecie rozłożyć koc i wspólnie wygrzewać się w promieniach słońca, a dzieci będą pluskać Się w wodzie i budować ogromne zamki z piasku. Taka chwila dla rodziny to idealny moment na zdjęcia oraz kręcenie filmów, które pokażecie dzieciom jak już dorosną. Na plaży możecie także zbierać muszle, kamyki oraz szukać innych skarbów jak chociażby listy w butelce.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *