Serwis Trójmiejski

Twój portal informacyjny

Znaczenie i wydarzenia w Trójmieście

Trójmiasto to niesamowity rejon położony w północnej części Polski. A w każdym z jego członów – Gdyni, Gdańsku i Sopocie dzieje się coś ciekawego. Same okolice Trójmiasta są bardzo ładne. Sprzyja temu nadmorskie położenie, sprzyja temu klimat, liczne zabytki, fakt, że jest to ważny ośrodek nauki i gospodarki. Na terenie Trójmiasta odbywają się również liczne demonstracje polityczne.

Na terenie Trójmiasta, w ich centrach mają miejsce liczne manifestacje. Sam Gdańsk, który jest dużym miastem jest świadkiem wielu protestów i demonstracji. Niekiedy z ich powodu na niektórych obszarach następuje czasowe znaczące ograniczenie lub niekiedy nawet wyłączenie ruchu ulicznego. Tak, aby nikomu podczas demonstracji nic się nie stało. Warto tutaj wspomnieć również o obszarach przeznaczonych na deptaki, w których ruch uliczny jest również wyłączony. W końcu te obszary mają inne zastosowanie.

A jakich to manifestacji można oczekiwać w Gdańsku i jak one przebiegają? Mogą to być np. manifestacje organizowane przez stowarzyszenia zrzeszające osoby LBGT i demonstrujące na rzecz wolności, równości oraz tolerancji. W Polsce można tworzyć organizacje tego typu, muszą one spełniać postanowienia opisane w przepisach prawnych. Działanie różnych organizacji jest regulowane prawem. Podobnie jak ich rejestracja, a także zgłaszanie samych demonstracji. Co więcej jeżeli demonstracja została zgłoszona jako pokojowa to cały jej przebieg musi tak przebiegać. W przeciwnym wypadku zostaje ona rozwiązana.

W Gdańsku w pewnym okresie zarejestrowanych było kilkanaście manifestacji. A na manifestacje przybywają również kontrmanifestanci. I tak oto jednego dnia odbywa się kilka manifestacji różnych grup. Liberałowie demonstrują otwarcie, radykałowie i narodowcy demonstrują coś innego. Reprezentanci LBGT domagają się tolerancji i poszanowania praw jedności, a ugrupowania konserwatywne domagają się poszanowania tradycyjnych wartości.

W Polsce zorganizowano niedawno Noc Muzeów. Na obszarze Trójmiasta oznaczało to dostęp do prawie 50 tego rodzaju placówek. Do prawie 50 muzeów można wstąpić nie wnosząc opłat. A wszystko nocą co nadaje wszystkiemu aurę tajemniczości i odpowiedni nastrój. Móc nocą za darmo lub symboliczną opłatą zwiedzić kilkadziesiąt muzeów – rewelacja! A to nie jedyne atrakcje, jakie oferuje Trójmiasto. Tam jest wiele zabytków, deptaków oraz innych atrakcyjnych miejsc. W związku z Nocą Muzeów zmieniono trochę ruch pojazdów komunikacji miejskiej. Tak, aby można było swobodnie w tym czasie przemieszczać się z jednego miejsca do drugiego.

Powyższe przykłady pokazują, że Trójmiasto to ważny ośrodek kulturalny kraju. Pełno w nim miejsc, w których można ciekawie spędzić chwile wolne, a także w którym odbywają się wydarzenia o doniosłym, ogólnokrajowym znaczeniu. Demonstracje z Trójmiasta są nierzadko transmitowane w ogólnokrajowej telewizji. A ważne wydarzenia można oglądać w Trójmiejskiej telewizji internetowej. Tam poznamy ważne i godne uwagi wydarzenia. A tych w Trójmieście nie brakuje. I choćby właśnie dlatego warto czasem odwiedzić ten rejon świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *